Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Kredo

 Kredo Podoficera Wojsk Lądowych

 

Jestem Podoficerem Wojsk Lądowych, profesjonalistą, przywódcą żołnierzy. Dążę, jako dumny członek korpusu podoficerów do chluby tego korpusu, Wojsk Lądowych i dobra polskiego narodu, bez względu na sytuację w jakiej się znajdę. Nigdy nie wykorzystam mojego stopnia lub stanowiska do osiągnięcia własnej korzyści, czy też osobistego bezpieczeństwa.

Kompetencja, jest moją myślą przewodnią. Moim celem, jest techniczna oraz taktyczna biegłość i doskonałość. Wykonanie zadania, gotowość wyszkolenie oraz dobro moich żołnierzy są dla mnie najważniejsze. Wszyscy żołnierze zasługują na najlepszej jakości przywództwo – ja im to zapewnię. Moi podwładni zobligowani są wykonywać moje zgodne z prawem rozkazy, dlatego biorę odpowiedzialność za ich czyny.

Jestem profesjonalistą, nikt za mnie nie musi wykonywać moich obowiązków. Będę zawsze lojalny, zdobędę szacunek i zaufanie tych z którymi służę: przełożonych, kolegów i podwładnych. Będę przejawiał inicjatywę działając odpowiednio w przypadku braku rozkazów. Moja prawość i moralna odwaga nie zna kompromisów. Nigdy nie zapomnę i nie pozwolę zapomnieć moim kolegom, że jesteśmy podoficerami, profesjonalistami, przywódcami.


 

 

    
  • BIP
pdf

Kontakt

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
Juzistek 2
05-131 Zegrze
tel. 261883312
fax. 261883413
cslii@ron.mil.pl

    
  • BIP