Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
01 listopada 2019
Żołnierska Pamięć. Żołnierze Centrum odwiedzili cmentarze
Tuż przed obchodami Dnia Wszystkich Świętych, jak co roku żołnierze Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odwiedzili miejsca pamięci w ramach akcji “Żołnierska Pamięć”.


Żołnierze Centrum posprzątali grób i zapalili na nim znicze osoby szczególnie dla nich ważnej - patrona Centrum gen. bryg. Heliodora Cepy, uczestnika I wojny światowej,  a także naczelnego dowódcy łączności w czasie kampanii wrześniowej 1939, który stracił zdrowie w wyniku powojennych represji.

Wśród innych miejsc pamięci, które odwiedzili był grób mjr. Konstantego Radziwiłła – oficera Armii Krajowej ps. "Korab" zamordowanego przez hitlerowskich okupantów w czasie II wojny światowej.

Pamięć o naszych poprzednikach to żołnierska powinność względem wszystkich żołnierzy i ludzi, którzy walczyli za wolność i niepodległość Polski, broniąc jej granic.

Celem i główną ideą programu „Żołnierska pamięć” jest budowanie świadomości obywatelskiej, w tym patriotycznej i historycznej oraz kultywowanie i pielęgnowanie pamięci o polskich żołnierzach poległych w walkach za Ojczyznę.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Dołączona galeria zdjęć: Żołnierska Pamięć. Żołnierze Centrum odwiedzili cmentarze
generuj pdf
Kontakt

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
Juzistek 2
05-131 Zegrze
tel. 261883312
fax. 261883413
cslii@ron.mil.pl

    
  • BIP