Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
30 września 2019
Siedziba dowództwa WOT w Zegrzu
W sobotę, 28 września br. na Rynku Miejskim w Serocku, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas spotkania z żołnierzami ogłosił, że nową siedzibą dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej staną się obiekty Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.


Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na apelu przekazał symboliczny klucz dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesławowi Kukule do kompleksu wojskowego w Zegrzu i stwierdził, że jest to miejsce bardzo związane z historią Wojska Polskiego oraz szkoleniem kadr łączności i informatyki, a zegrzyński kompleks wojskowy jest dobrze przygotowany do tego aby Dowództwo WOT mogło go wykorzystać.

Uroczystości na serockim rynku towarzyszył piknik wojskowy, na którym swoje wyposażenie zaprezentowali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych, w tym także Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, a szef MON spotkał się z żołnierzami Wojska Polskiego i mieszkańcami regionu.

Dla gości przygotowane zostały występy orkiestry wojskowej i zespołów artystycznych klubów wojskowych m.in. grupa wokalna z Klubu CSŁiI "The Voice of Zegrze" .

W Serocku w ramach kampanii „Zostań żołnierzem RP” chętni do służby w szeregach WOT składali wnioski w mobilnym punkcie rekrutacyjnym. Mieszkańcy miasta  i okolic mieli również okazję spróbować kuchni wojskowej.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

 

generuj pdf
Kontakt

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
Juzistek 2
05-131 Zegrze
tel. 261883312
fax. 261883413
cslii@ron.mil.pl

    
  • BIP