Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
27 września 2019
Alarm pożarowy w zegrzyńskich koszarach
W czwartek, 26 września br. na terenie zegrzyńskich koszar odbył się ćwiczebny alarm pożarowy z ewakuacją osób i pojazdów z budynku garażowego oraz udziałem współdziałających sił ratowniczych.


W ramach tego szkolenia  ogłoszony został alarm pożarowy przez kierowcę pojazdu ciężarowego w budynku garażowym, w którym nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej i nastąpiło zadymienie. Próba gaszenia pożaru podręcznym sprzętem gaśniczym nie dały oczekiwanego rezultatu, a Dyżurny Parku Sprzętu Technicznego zadecydował o ewakuacji żołnierzy i pojazdów z rejonu zagrożenia. Powiadomiony Oficer Dyżurny Centrum wezwał Wojskową Straż Pożarną, która rozpoczęła gaszenie pożaru, a Pododdział Alarmowy zabezpieczył jego miejsce występowania i wystawił regulację ruchu. Przybyła także karetka i ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy medycznej poszkodowanym.

W szkoleniu uczestniczyli żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz 26. Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Alarm został przeprowadzony jako wspólne zamierzenie szkoleniowe Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki i 26. Wojskowego Oddziału Gospodarczego, a przeprowadzili je inspektorzy ochrony przeciwpożarowej z tych jednostek wojskowych: st. chor. sztab. Lesław Kurdziel oraz Magdalena Masłowska-Szczerba.

Efekty działania zaangażowanych osób i sprzętu potwierdziły wysoki poziom wyszkolenia oraz działanie zgodnie z planem.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Dołączona galeria zdjęć: Alarm pożarowy w zegrzyńskich koszarach
generuj pdf
Kontakt

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
Juzistek 2
05-131 Zegrze
tel. 261883312
fax. 261883413
cslii@ron.mil.pl

    
  • BIP