Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
29 października 2018
Obóz szkoleniowy dla uczniów z Ciechanowca
W dn. 22-26.10.2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ciechanowcu uczestniczyli w obozie szkoleniowym zorganizowanym w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.


Zasadniczym celem tego szkolenia było doskonalenie wiedzy o organizacji i funkcjonowaniu SZ RP oraz przygotowanie uczniów do pełnienia różnych rodzajów służby wojskowej, a także podnoszenie umiejętności posługiwania się sprzętem wojskowym i rozwijanie zainteresowań.

W ramach obozu uczniowie mieli różne zajęcia z przedmiotów wojskowych m.in. inżynieryjno-saperskiego, strzeleckiego, taktyki, rozpoznania wojskowego, łączności, OPBMR, medycznego czy też rozpoznania wojskowego. Szkolenie realizowane było przez dowódców (instruktorów) z zegrzyńskiego ośrodka w oparciu o obiekty szkoleniowe tej jednostki wojskowej oraz zgodnie z Planem współpracy Dowództwa Generalnego RSZ i podległych jednostek wojskowych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi w 2017 roku.

Uczniowie podczas szkolenia wykazali się dużym zaangażowaniem, bo jak mówili - większość z nich chce związać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi.

Tekst: kpt. Krzysztof BARAN

Zdjęcia: Łukasz Kędzierski

generuj pdf
Kontakt

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
Juzistek 2
05-131 Zegrze
tel. 261883312
fax. 261883413
cslii@ron.mil.pl

    
  • BIP