Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 sierpnia 2018
„Bitwa Warszawska – aspekty polityczne” – wykład Senatora RP prof. Żaryna
W czwartek, 2 sierpnia br. Senator RP prof. Jan Żaryn wygłosił ciekawą prelekcję pt. „Bitwa Warszawska - aspekty polityczne” w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.


W wykładzie uczestniczył komendant CSŁiI płk dr Ireneusz Fura, władze samorządowe, byli zastępcy komendanta, żołnierze Legii Akademickiej, słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, kadra i pracownicy Resortu Obrony Narodowej Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz mieszkańcy Garnizonu Zegrze.

W swojej wypowiedzi prof. Żaryn opowiedział o kształtowaniu się granic państwa polskiego na początku XX. wieku oraz historii walk o niepodległość w tym czasie. Ciekawie omówił przebieg i znaczenie zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z bolszewikami nazywanej także Cudem nad Wisłą czy też osiemnastą decydującą bitwą w dziejach świata. Podkreślił również ważną rolę jaką odegrał w niej oraz w drodze do niepodległości Marszałek Polski Józef Piłsudski, gen. broni Józef Haller a także inni znani z tego czasu Polacy.     

Wykład prof. Żaryna, znanego historyka i profesora nauk humanistycznych, a także senatora RP w powiązaniu z jego dużą wiedzą i doskonałą umiejętnością wypowiedzi był z pewnością ciekawą lekcją historii.

Tekst: kpt. Krzysztof Baran

Zdjęcia: kpt. Marcin Sochoń, Joanna Ćwiklińska-Wilga

Dołączona galeria zdjęć: „Bitwa Warszawska – aspekty polityczne” – wykład Senatora RP prof. Żaryna
generuj pdf
Kontakt

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
Juzistek 2
05-131 Zegrze
tel. 261883312
fax. 261883413
cslii@ron.mil.pl