Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
01 lipca 2018
Studenci przyjęci na szkolenie w ramach programu „Legia Akademicka”
W niedzielę, 1 lipca 2018 roku po raz pierwszy w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyło się przyjęcie studentów w ramach pilotażowego programu szkolenia do realizacji edukacji wojskowej studentów „Legia Akademicka”.


Ochotnicy w pierwszym dniu swojego pobytu m.in. stawili się na biurze przepustek, potwierdzili swoje dane osobowe, odbyli rozmowę z oficerem wychowawczym i psychologiem, otrzymali mundury i indywidualne wyposażenie wojskowe. Zapewniony mieli także pierwszy żołnierski posiłek oraz podstawowe badania lekarskie. Ostatecznie zostali skoszarowani w Ośrodku Szkolenia Podstawowego.

Studenci poczas tego szkolenia w Centrum odbywać będą zajęcia w ramach części praktycznej modułów szkolenia podstawowego oraz podoficerskiego zakończonego egzaminami.

Przyjęcia dokonała specjalnie powołana do tego celu komisja, a odbyło się ono w obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Powodem zgłoszenia się na ochotnika do wojska dla wielu z nich była chęć własnego rozwoju czy też zostania żołnierzami zawodowymi. Za niecałe trzy tygodnie, 21 lipca br. złożą przysięgę wojskową na sztandar zegrzyńskiego ośrodka szkolenia. 

Tekst: kpt. Krzysztof Baran

Zdjęcia: kpr. Grzegorz Ostrowski

 

Dołączona galeria zdjęć: Studenci przyjęci na szkolenie w ramach programu „Legia Akademicka”
generuj pdf
Kontakt

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
Juzistek 2
05-131 Zegrze
tel. 261883312
fax. 261883413
cslii@ron.mil.pl