Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
13 czerwca 2018
Roczny sprawdzian sprawności fizycznej w Centrum
W maju i czerwcu br. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbył się roczny sprawdzian sprawności fizycznej. To termin zasadniczy tego przedsięwzięcia sportowego.


W ramach sprawdzianu żołnierze zawodowi (mężczyźni) mieli do zaliczenia następujące rodzaje ćwiczeń: marszobieg na 3 000 m lub pływanie ciągłe przez 12 min., podciąganie się na drążku wysokim albo uginanie i prostowanie ramion w podporze, leżąc przodem na ławeczce,  bieg wahadłowy 10 x 10 m albo bieg zygzakiem „koperta”,  skłony tułowia w przód w czasie 2 min. Natomiast w przypadku żołnierza zawodowego — kobiety: marszobieg na 1 000 m albo pływanie ciągłe przez 12 min, uginanie i prostowanie ramion w podporze, leżąc przodem na ławeczce, bieg zygzakiem „koperta” czy też skłony tułowia w przód w czasie 2 min.

Do realizacji sprawdzianu powołana została komisja egzaminacyjna, a każdy z żołnierzy musiał odbyć przed nim oczywiście badania lekarskie. Po raz pierwszy został on przeprowadzony na oddanej do użytku w 2017 roku, nowej hali sportowej. Termin dodatkowy dla żołnierzy Centrum, którzy z przyczyn służbowych lub innych uzasadnionych przypadkach nie mogli uczestniczyć w sprawdzianie wyznaczony został na wrzesień 2018 r. Został on przeprowadzony zgodnie z zasadami i wymogami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dn. 12 lutego 2010 r.

„Wyzwaniem dla niektórych był bieg na 3 000 m czy też skłony tułowia w przód, ale ogólnie podchodzący do egzaminu poradzili sobie dobrze” - jak mówi Kierownik Cyklu Wychowania Fizycznego i Sportu CSŁiI mjr Marek Grobel.

Tekst: kpt. Krzysztof Baran

Zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran, kpr. Artur Paradowski

Dołączona galeria zdjęć: Roczny sprawdzian sprawności fizycznej w Centrum
generuj pdf
Kontakt

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
Juzistek 2
05-131 Zegrze
tel. 261883312
fax. 261883413
cslii@ron.mil.pl