Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
28 maja 2018
Żołnierze rezerwy otrzymali patenty oficerskie w Centrum
W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu 26 maja br. 155 żołnierzy rezerwy (w tym 20 księży kapelanów) otrzymało patenty oficerskie nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.


W uroczystości uczestniczył dyrektor Departamentu Kadr MON Gabriel Brańka, inspektor Wojsk Lądowych DG RSZ gen. bryg. Andrzej Tuz, Zastępca Szefa Zarządu Organizacji i Uzupełnień P1 SG WP płk Dariusz Tyszka, komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura, przedstawiciele jednostek wojskowych i instytucji MON, duchowieństwa oraz 155 żołnierzy rezerwy.

W czasie uroczystości dyrektor Departamentu Kadr MON wręczył żołnierzom rezerwy patenty oficerskie nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, listy gratulacyjne od ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz od siebie. Dowódcą uroczystości był zastępca Komendanta CSŁiI ppłk Cezary Semeniuk.

Dyrektor Departamentu Kadr MON Pan Gabriel Brańka w imieniu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, kierownictwa resortu ON i swoim własnym pogratulował żołnierzom rezerwy przystąpienia do stanu oficerskiego oraz  powiedział: „Dzień dzisiejszy kończy pewien etap waszego życia, czas gdzie dzięki determinacji i pracy, pogłębianiu swojej wiedzy i umiejętności, wypełnianiu obowiązków wynikających z obrony Rzeczypospolitej Polskiej, zostaliście wytypowani i ocenieni jako osoby godne do stanu oficerskiego.(…) To honor, zaszczyt ale też ogromne zobowiązanie.”

W imieniu żołnierzy rezerwy zabrał głos ppor. rez. Artur Nebelski, który powiedział, że dzisiejsza uroczystość jest zwieńczeniem długotrwałego okresu szkolenia wojskowego i zarazem zapowiedzią ważnego żołnierza jakim jest mianowanie na pierwszy stopień oficerski. Podziękował kadrze dydaktycznej, dowódcom za włożony wysiłek w przygotowanie ich do trudnej i wymagającej roli oficera WP  a także dyrektorowi Departamentu Kadr MON z wręczenie patentów, a ministrowi obrony narodowej za zorganizowanie uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski.

Uroczystość zakończyła się wykonaniem wspólnego zdjęcia pamiątkowego.

Dołączona galeria zdjęć: Żołnierze rezerwy otrzymali patenty oficerskie w Centrum
generuj pdf
Kontakt

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
Juzistek 2
05-131 Zegrze
tel. 261883312
fax. 261883413
cslii@ron.mil.pl