BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Szkolenie obronne z udziałem Podsekretarza Stanu Ministerstwa Cyfryzacji
05.10.2017
5 października br. w CSŁiI odbyło się szkolenie obronne z udziałem Podsekretarza Stanu Ministerstwa Cyfryzacji Pana Krzysztofa Silickiego oraz kierowników komórek organizacyjnych i ich zastępców Ministerstwa Cyfryzacji lub przez niego nadzorowanych.

Przybyli goście z Ministerstwa Cyfryzacji zostali zapoznani przez Komendanta CSŁiI płk. dr. Ireneusza Furę z historią, tradycjami, przeznaczeniem, strukturą oraz zadaniami i szkoleniem kursowym realizowanym w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Wizyta w ramach szkolenia obronnego była także okazją do obejrzenia nowoczesnej bazy szkoleniowej oraz Sali Tradycji Centrum, gdzie zaprezentowano zebranym liczne eksponaty z łączności, wśród których największym zainteresowaniem cieszyła się niemiecka maszyna szyfrująca „Enigma”. Przybyli goście obejrzeli także miejsce pamięci mjr. Konstantego Radziwiłła oraz nowoczesny sprzęt łączności i informatyki Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

 

 

Ciekawe szkolenie, które odbyło się w zegrzyńskiej „kolebce łączności” jakim jest Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z pewnością przybliży ważne znaczenie „łączności” w Wojsku Polskim i na długo pozostanie w pamięci przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji.

 

>>WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII<<

 

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych