BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Złożą przysięgę na sztandar
02.10.2017
6 października (piątek) 2017 roku 158 żołnierzy służby przygotowawczej złoży przysięgę wojskową na sztandar w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

W tej wyjątkowej i podniosłej uroczystości w obecności zaproszonych gości, przedstawicieli lokalnych władz i instytucji, swoich dowódców, bliskich i przyjaciół udział wezmą żołnierze służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych. Na początku września rozpoczęli oni jako ochotnicy czteromiesięczne szkolenie w zegrzyńskiej „kuźni łącznościowców”.

 

 

Słowa roty przysięgi wojskowej, które wypowiedzą żołnierze, są najwyższym zobowiązaniem wobec narodu i państwa. Uroczysty apel z tej okazji rozpocznie się o godz. 9:00, a po uroczystości, zdaniu broni i otrzymaniu przepustek, każdy będzie mógł spotkać się ze swoimi bliskimi oraz zaproszonymi znajomymi.

 

 

Atrakcją przysięgi będzie nowoczesny sprzęt łączności i informatyki, który zostanie zaprezentowany dla wszystkich przybyłych przy placu apelowym.

 

Do udziału w tym przedsięwzięciu zapraszamy także przedstawicieli mediów. Akredytacje prowadzi Oficer Prasowy CSŁiI kpt. Krzysztof Baran e-mail: cslii.rzecznik@ron.mil.pl, tel. 722 380 054.  Przy zgłaszaniu proszę podać następujące dane: imię i nazwisko, nr dowodu osobistego, numer legitymacji prasowej, nazwę redakcji oraz telefon kontaktowy.

 

 

Tekst i zdjęcie: kpt. Krzysztof Baran

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych