BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Ćwiczenie Dragon-17 zakończone w Zegrzu
29.09.2017
W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki 29 września br. zakończyło się największe i najważniejsze przedsięwzięcie szkoleniowe SZ RP w 2017 roku - ćwiczenie z wojskami Dragon-17.

W uroczystości uczestniczył Inspektor Szkolenia Dowództwa Generalnego RSZ gen. bryg. Andrzej Danielewski, Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura oraz stan osobowy żołnierzy uczestniczących w ćwiczeniu w Zegrzu.  Po raz pierwszy w ćwiczeniach wzięli udział żołnierze wojsk obrony terytorialnej.

 

 

„Ćwiczenie Dragon-17 było największym i najważniejszym przedsięwzięciem szkoleniowym Sił Zbrojnych RP w 2017 roku. Jednocześnie był to sprawdzian możliwości realizacji naszych wspólnych zadań z sojusznikami. W tegorocznym ćwiczeniu oprócz wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych udział wzięli żołnierze wojsk obrony terytorialnej. Uważam, że zadania WOT-u zostały wykonane na poziomie zadowalającym  (…) Chciałbym podziękować wszystkim za wkład w jego realizację ” - powiedział Inspektor Szkolenia Dowództwa Generalnego RSZ gen. bryg. Andrzej Danielewski.

 

 

Podczas uroczystości w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu gen. bryg. Andrzej Danielewski wręczył wyróżnienia 40 żołnierzom, którzy wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem podczas ćwiczeń.

 

 

Tekst: kpt. Krzysztof Baran

Zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran, sierż. Patryk Cieliński/ CC DORSZ

 

 
>>WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII<<

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych