BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Żołnierze po egzaminie po szkoleniu podstawowym
28.07.2017
27-28 lipca br. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki dla 154 żołnierzy służby przygotowawczej odbył się egzamin po szkoleniu podstawowym.

   

    Głównym jego celem było określenie stopnia opanowania wiedzy i umiejętności wojskowych przewidzianych „Programem Szkolenia Podstawowego Sił Zbrojnych RP” nabytych w czasie prawie trzymiesięcznego szkolenia podstawowego. W części teoretycznej zrealizowanej w formie testu wyboru elewi musieli wykazać się wiedzą z zakresu przedmiotów określonych programem szkolenia podstawowego dla żołnierzy służby przygotowawczej SZ RP. Pytania dotyczyły m. in. łączności, regulaminów, taktyki oraz szkolenia inżynieryjno – saperskiego oraz SERE. Część praktyczna obejmowała egzamin z wychowania fizycznego (odbył się wcześniej w trakcie zajęć programowych), strzelanie egzaminacyjne - strzelanie szkolne nr 2 oraz sprawdzian umiejętności praktycznych ze szkolenia bojowego w formie pętli taktycznej.

 

 

    Na tym ostatnim etapie na elewów czekały takie zadania, jak m.in. udzielenie pomocy przedmedycznej, przygotowanie do pracy i nawiązanie łączności przy pomocy radiostacji, maskowanie oraz ustawianie miny przeciwpancernej, ładowanie magazynka nabojami, przemieszczanie się 10 metrów i przyjęcie postawy klęczącej do strzelania, nakładanie maski i odzieży ochronnej w normach czasowych.

    Wyzwaniem dla niektórych było pokonanie terenu na odległość 30 m czołgając się na polu walki ze skrzynią o wadze 20 kg.

    Elewi na egzaminie radzili sobie bardzo dobrze i dobrze, co świadczy o ich dużym zaangażowaniu podczas szkolenia podstawowego.

 

>>WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII<<

 

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych