Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Srebrny i brązowy medal dla szermierzy WZS
27.07.2017
Medalowe miejsca zajęli szermierze Wojskowego Zespołu Sportowego CSŁiI, w szermierczych mistrzostwach świata, które odbyły się od w drugiej połowie lipca br. w Lipsku (Niemcy).

W zawodach Polskę reprezentowało 27 zawodników. Wśród nich byli także przedstawiciele Wojskowego Zespołu Sportowego występującego w strukturach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

II miejsce indywidualnie zajęła st. szer. Ewa Nelip, która w 1/32 finału wygrała z Argentynką Isabel Di Tellą 15:10, a w kolejnej rundzie pokonała Niemkę Beate Christmann 14:9. W walce o złoto uległa Rosjance Tatianie Gudkowej.

W składzie polskiej drużyny, która zdobyła brązowy medal mistrzostw świata znaleźli się także szermierze zegrzyńskiego Centrum st. szer. Ewa Nelip oraz st. szer. Magdalena Piekarska.

W drodze na podium Polki wygrały z drużynami z Finlandii, Ukrainy i Rosji, a jedyną porażkę poniosły w półfinale z Estonkami.

Drugie i  trzecie miejsce to duży sukces polskich szermierzy, szczególnie że to ich pierwszy medal w tych zawodach sportowych od siedmiu lat, a indywidualny od 10.