BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Podchorążowie WAT szkolą się w Centrum
20.07.2017
Podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej szkolą się w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

   

   Jednym z zadań Centrum jest szkolenie specjalistyczne kandydatów na żołnierzy zawodowych WAT, co jest realizowane corocznie szczególnie intensywnie (ponad 200 osób) w lipcu, sierpniu i wrześniu. Podchorążowie szkolą się zgodnie z planem studiów dla kandydatów na żołnierzy zawodowych tej uczelni.

    W ramach tego, w dn. 10-21 lipca 2017 roku w zegrzyńskim ośrodku realizowane jest szkolenie podchorążych III roku WAT Wydziału Cybernetyki (specjalność eksploatacja systemów informatycznych, kryptologii i sieci teleinformatyczne) oraz Wydziału Elektroniki (eksploatacja systemów łączności oraz rozpoznanie i zakłócanie elektroniczne). W lipcu br. w Centrum szkolić się będą jeszcze podchorążowie IV roku Wydziału Elektroniki, a w sierpniu II roku Wydziału Elektroniki i Cybernetyki.

 

 

   Aktualnie 43 podchorążych III roku WAT Wydziału Elektroniki  (eksploatacja systemów łączności)  uczy się budowy i wyposażenia aparatowni ZWT Jaśmin i RWŁC, konfiguracji urządzeń i organizacji systemu łączności.

   Nowoczesna baza szkoleniowa, bardzo dobrze przygotowani wykładowcy i instruktorzy  oraz szczególnie cenne i zdobywane przez lata doświadczenie w kształceniu, gwarantuje wysoki poziom nauczania w zegrzyńskim Centrum.

 

>>WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII<<

 

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych