BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Promocja na pierwszy stopień oficerski
18.07.2017
W niedzielę, 16 lipca br. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta promocja żołnierzy rezerwy.

    Aktu promocji na pierwszy stopień oficerski 158 żołnierzy dokonali: zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen. bryg. Jan Dziedzic oraz dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb. Podczas uroczystości obecny był także podsekretarz stanu w MON Bartłomiej Grabski, Radosław Peterman dyrektor Departamentu Kadr MON oraz Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura.

 

    

    - Od dzisiaj jesteście członkami elity Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej  -(…) Stoimy na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie patrzą na was ci którzy przelewali krew za ojczyznę - legioniści Piłsudskiego, żołnierze Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera. Patrzą na was zwycięzcy żołnierze wojny polsko-bolszewickiej, patrzą na was również żołnierze Armii Krajowej, którzy przelewali krew w walce z niemieckim i sowieckim okupantem. Patrzą na was też Żołnierze Niezłomni. (…)  Jestem dumny, że jestem tu dzisiaj na waszej uroczystej promocji. Pamiętajcie o tym, że to wielki zaszczyt i honor być żołnierzem Wojska Polskiego. Ale też obowiązek. Musicie mu sprostać  i dowieść tego, że będziecie pełnoprawnymi członkami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – powiedział podczas uroczystości podsekretarz stanu w MON Bartłomiej Grabski.

    Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb, witając gości przybyłych na ceremonię, powiedział że promocja oficerska to w życiu żołnierza, jeśli nie najważniejszy, to jeden z najważniejszych momentów.

 

 

    Za bardzo dobre wyniki podczas szkolenia wojskowego, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wyróżnił ppor. rez. Wojciecha Iwasieczko. Ppor. rez. Wojciech Iwasieczko, w imieniu nowo promowanych oficerów podkreślił, iż dla stojących w szyku żołnierzy rezerwy ważny był fakt, że promocja odbyła się na placu imienia wielkiego Polaka - Marszałka Józefa Piłsudskiego i przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Podziękował też kadrze dydaktycznej za przygotowanie żołnierzy do pełnienia zaszczytnej funkcji oficera Wojska Polskiego.

 

 

    Promowani żołnierze rezerwy przed uroczystością odbyli intensywne szkolenie w ramach krótkotrwałych ćwiczeń wojskowych, przeprowadzone przez wyznaczoną kadrę, instruktorów z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz Dowództwa Garnizonu Warszawa w oparciu o infrastrukturę szkoleniową tych jednostek wojskowych.

 

Uroczystość zakończyła ceremonia złożenia kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza oraz  defilada pododdziałów.

 

Zdjęcia: MON, DGW

 

>>WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII<<

 

 

 >>ZOBACZ FILM<<

 

 

 

 

Źródło: MON


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych