BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Uczniowie klas mundurowych z Otwocka odbywali szkolenie w Centrum
02.05.2017
W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki 24-28 kwietnia br. szkolili się uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku.

    W ramach pobytu w Centrum uczniowie uczestniczyli w zajęciach z inżynieryjno-saperskiego, strzeleckiego, łączności, taktyki, regulaminów, OPBMR czy też wychowania fizycznego. Mieli możliwość wykonania stanowiska ogniowego sposobem ręcznym, a wyzwaniem dla niektórych było pokonanie „pętli taktycznej”, Lądowego Toru Przeszkód czy też Ośrodka Sprawności Fizycznej. Młodzież zapoznała się także z bazą dydaktyczną oraz mobilnym sprzętem łączności Centrum, zwiedziła Salę Tradycji, gdzie została im zaprezentowana historia i tradycje zegrzyńskiego ośrodka szkolenia. 

    W czasie tych kilku dni uczniowie zostali zakwaterowani w Ośrodku Szkolenia Podstawowego, który przez ten czas był ich drugim domem. Ich dzień rozpoczynał się pobudką o godz. 5.30, a kończył capstrzykiem o 21.30. Koordynatorem przedsięwzięcia z Centrum była Sekcja Wychowawcza, natomiast występujący instruktorzy z Ośrodka Szkolenia Podstawowego oraz Wydziału Dydaktycznego.

 

 

 

>>WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII<<

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych