BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Oddali 11 litrów krwi w Centrum
14.04.2016
11 litrów krwi oddano w kolejnej akcji honorowego krwiodawstwa, która została organizowana 14 kwietnia br. przez Klub HDK przy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

W tym potrzebnym przedsięwzięciu uczestniczyli żołnierze i pracownicy wojska zegrzyńskiego Centrum oraz stacjonujących tutaj jednostek wojskowych. W akcję zaangażowali się także uczestnicy kursów specjalistycznych odbywających się zegrzyńskim ośrodku szkolenia. Łącznie 25 osób oddało ponad 11 litrów tego życiodajnego płynu, który zasili bank Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

 

 

 

 

Krew jest ciągle potrzebna dla osób, które straciły własną w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, z zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach i urazach. Potrzebują ją także pacjenci z chorobami rozrostowymi i nowotworowymi, w trakcie i po chemioterapii. Dla właśnie tych osób organizowane są akcje honorowego oddawania krwi, a następne takie szlachetne przedsięwzięcie w zegrzyńskim Centrum odbędzie się 15 maja 2016 roku.

 

>>WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII<<

 

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych