BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Szkolenie na terminalach satelitarnych w Centrum
14.04.2016
Ważnymi szkoleniami realizowanymi w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu są kursy operatorów terminali satelitarnych.

Kursy z terminali satelitarnych poziomu I są przeznaczone dla żołnierzy występujących na stanowiskach operatorów w pododdziałach łączności WP. Zasadniczym ich celem jest szkolenie w zakresie rozwijania, obsługi oraz nawiązywania łączności za pomocą tego urządzenia. Terminale satelitarne PPTS 1,8 przeznaczone są do szybkiego uruchomiania satelitarnych traktów transmisyjnych o przepływności: SCPC -  do 2Mbit/s, TDMA – do 8Mbit/s. Ważnym przeznaczeniem terminali jest zapewnienie łączności z misją poza granicami naszego kraju. Zapewniają one  także dużą mobilność, możliwość dowiązania się do infrastruktury telekomunikacyjnej wojskowej i cywilnej, pracę oraz transport w trudnych warunkach.    

 

 

Szkolenia operatorów terminali satelitarnych są przedsięwzięciami cyklicznymi, odbywającymi się około 10 razy do roku w zegrzyńskim Centrum. Aktualnie realizowany kurs odbywa się w terminie 31 marca – 15 kwietnia 2016r. – w tym pierwsze dwa dni jego uczestnicy po raz pierwszy realizowali metodą e-learningową. Uczestniczy w nim 10 słuchaczy z różnych rodzajów Sił Zbrojnych WP – Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych czy też Wojsk Specjalnych.   

  

>>WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII<<

 

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych