BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Szkolenie z systemu łączności batalionu/dywizjonu
10.05.2018
W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w dn. 7-10 maja br. odbył się kurs w zakresie organizowania, kierowania i eksploatowania systemu łączności batalionu/dywizjonu.

Celem szkolenia było nabycie wiedzy przez szkolonych w zakresie doskonalenia umiejętności planowania rozwinięcia, organizowania, kierowania i eksploatowania węzłów łączności stanowisk dowodzenia batalionów/dywizjonów oraz systemów łączności batalionu/dywizjonu.

 

 

Kurs przeznaczony był dla podoficerów i oficerów młodszych zajmujących stanowiska lub planowanych do objęcia stanowisk w pododdziałach wojsk łączności i informatyki. Realizowany był przez kadrę dydaktyczną Cyklu Taktyki Wojsk Łączności z wykorzystaniem wojskowego sprzętu łączności m.in.: ZWD-3, RWŁC-10AT, AZSŁ czy też AWRS. Tego rodzaju kursy realizowane są cykliczne (w 2018 roku planowane są 3 kursy) w zegrzyńskim ośrodku.

Szkolenie kursowe to jedno z głównych zadań Centrum. Dzięki rozwiniętej bazie szkoleniowej, nowoczesnym sprzęcie łączności oraz dobrze przygotowanej kadrze dydaktycznej posiadająca zdobywane przez lata doświadczenie realizowane jest ono na wysokim poziomie.

 

>>WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII<<

 

 

Tekst: kpt. Krzysztof Baran


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych