BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Biało-czerwona uroczystość w Centrum
27.04.2018
W piątek, 27 kwietnia br. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbyła się uroczystość z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, Dnia Flagi RP oraz pożegnania żołnierzy służby przygotowawczej.

Uroczystość została przeprowadzona w obecności sztandaru wojskowego, kompanii honorowej, żołnierzy, pracowników RON i słuchaczy kursów zegrzyńskiego ośrodka szkolenia oraz żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej na czele z jej dowódcą płk. Andrzejem Wasielewskim. Meldunek o rozpoczęciu Komendantowi Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk. dr. Ireneuszowi Furze złożył zastępca dowódcy batalionu zabezpieczenia mjr Piotr Osiński. 

Jesteśmy w przededniu 227. rocznicy uchwalenia jednego z najważniejszych aktów prawnych w historii Polski. Zapewne wszyscy to wiemy ale zawsze warto to podkreślać, że Konstytucja powstała w 1791 r. była pierwszą w Europie i drugą na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych nowatorskim aktem prawnym mogącym stanowić podwaliny pod budowę jak się wówczas wydawało silnego państwa polskiego….Dzień dzisiejszy jest niezwykle ważny dla nas, a szczególnie dla młodego pokolenia Polaków. Myślę, że jest to dzień pewnej refleksji. Jest dobrą okazją do zastanowienia się nad tym czy każdy z nas dobrze służy Ojczyźnie, czy każdy z nas może i czy daje od siebie tę część wysiłku, swoich umiejętności i zdolności by budować silne państwo Polskiepowiedział do zebranych Komendant CSŁiI płk dr Fura.

Odnosząc się do Dnia Flagi RP stwierdził, że jest to doskonała okazja do zamanifestowania przywiązania do naszych barw narodowych. Na zakończenie podziękował żołnierzom służby przygotowawczej za zaangażowanie w szkolenie oraz dyscyplinę.

Uroczystość była okazją wręczenia listów gratulacyjnych żołnierzom zawodowym i odchodzącym elewom służby przygotowawczej oraz dyplomów uznania pracownikom RON. Zakończyła się ona defiladą uczestniczących pododdziałów.

 

>>WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII<<

 

 

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych