Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Medalowe miejsca szermierzy WZS
25.04.2018
17-20 kwietnia br. odbyły się w Mistrzostwa Regionalne w szermierce w szpadzie kobiet i mężczyzn w holenderskim Ermelo, w których żołnierze Wojskowego Zespołu Sportowego CSŁiI zdobyli medalowe miejsca.

W Mistrzostwach wzięło udział 24 zawodniczek i 27 zawodników z 8 armii świata. Reprezentacja szermiercza zaprezentowała bardzo wysoki poziom swoich umiejętności, zdobywając 6 medali (3 złote, 2 srebrne oraz 1 brązowy). Złote „krążki” wywalczyły następujące osoby: st. szer. Danuta Dmowska-Andrzejuk i st. szer. Mateusz Nycz (indywidualnie) oraz drużyna szpadzistek w składzie st. szer. Danuta Dmowska-Andrzejuk, st. szer. Ewa Nelip, a także st. szer. Blanka Błach. Natomiast srebrny medal zdobyła st. szer. Ewa Nelip oraz drużyna męska: szer. Radosław Zawrotniak, st. szer. Mateusz Nycz, st. szer. Seweryn Brzozowski. Na trzecim miejscu indywidualnie uplasował się szer. Radosław Zawrotniak.

Na szczególną uwagę zasługuje zdobycie złotego medalu przez st. szer. Danutę Dmowską-Andrzejuk, która wygrała 21 walk nie przegrywając żadnej oraz postawa st. szer. Mateusza Nycza, który wykazał się dużą odpornością psychiczną wygrywając baraż z zawodnikiem niemieckim zadając trafienie przy stanie 14-14 na stopę. Zostało ono zakwalifikowane jako najładniejsze trafienie turnieju. Szefem polskiej reprezentacji był szef WZS ppłk Krzysztof Karolak.

Tegoroczny poziom mistrzostw był z znacznie wyższy w porównaniu z poprzednimi jak twierdzą organizatorzy zawodów, przedstawiciele delegacji pozostałych państw oraz sami zawodnicy. Wyniki osiągnięte przez wszystkich zawodników świadczą o prawidłowym procesie szkolenia, co pozytywnie rokuje w perspektywie Światowych Igrzysk Wojskowych.

Tekst: kpt. Krzysztof Baran/ppłk Krzysztof Karolak