BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Pierwszy kurs FMN w Centrum
22.03.2018
W poniedziałek, 19 marca br. rozpoczął się pierwszy w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki kurs administratorów węzła teleinformatycznego Federated Mission Networking (FMN).

Podstawowym celem tego szkolenia jest przygotowanie do administrowania węzłem teleinformatycznym na potrzeby ST PMN. Kurs przeznaczony jest dla oficerów młodszych i podoficerów zajmujących stanowiska w korpusie osobowym łączności i informatyki. W ramach tego szkolenia jego uczestnicy dokonują instalacji wirtualnych serwerów, oprogramowania, podstawowych urządzeń, backupu danych i odtworzenia ich na innej maszynie wirtualnej czy też przeprowadzają diagnostykę podzespołów węzła. 

 

 

Szkolenie ma się odbywać cyklicznie (kilka razy w roku) w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz Centrum Wsparcia Systemów Dowodzenia.

Pierwszy kurs administratorów węzła teleinformatycznego Federated Mission Networking sprawia, że powiększa się oferta szkoleniowa zegrzyńskiego ośrodka szkolenia, co sprawia że rozwija się także Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki wychodząc naprzeciw oczekiwaniom żołnierzy Wojska Polskiego.

 

>>WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII<<

 

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych