BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Żołnierze służby przygotowawczej zwiedzili Sochaczew i Żelazową Wolę
16.01.2018
W dniach 13 i 14 stycznia 2018 r. żołnierze 13, 14, 21 i 22 plutonu Ośrodka Szkolenia Podstawowego zwiedzili Sochaczew i Żelazową Wolę, podczas ich pierwszych wycieczek w ramach służby przygotowawczej.

Na cmentarzu położonym w Puszczy Kampinoskiej w miejscowości Granice, pochowano ponad 800 żołnierzy Armii „Poznań” i „Pomorze”, słuchacze zapalili znicz, oddając hołd Bohaterom poległym w bitwie nad Bzurą.

 

W Sochaczewie (w sobotę i w niedzielę) żołnierze zwiedzili m.in. ruiny zamku książąt mazowieckich, Plac Obrońców Sochaczewa, Park im. F. Chopina, część plenerową Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą oraz Plac im. T. Kościuszki. W tej miejscowości żołnierze odwiedzili również Cmentarz Wojenny w Sochaczewie, gdzie oprócz poległych 2973 w bitwie nad Bzurą żołnierzy września 1939 r., znajdują się mogiły poległych i pomordowanych ofiar z lat 1939-1945. Podczas niedzielnego zwiedzania Podzamcza, słuchacze wsparli wolontariuszy WOŚP, wrzucając do puszek datki, co zostało bardzo życzliwie odebrane, przez mieszkańców Sochaczewa.

Kolejnym etapem wycieczek była Żelazowa Wola. Słuchacze po obejrzeniu filmu zwiedzili Dom Muzeum Urodzin Fryderyka Chopina oraz park.

Dodatkową atrakcją wycieczek było lotnisko w Modlinie, Brama Ostrołęcka i Reduta Napoleońska wchodzące w skład Twierdzy Modlin.

 

>>WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII<<

 

 

Tekst i zdjęcia: Piotr Kijak


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych