BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
AKTUALNOŚCI
Ochotnicy przyjęci do służby w Centrum
10.01.2018
W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w dniach 8 i 9 stycznia 2018 roku zostali przyjęci ochotnicy do odbywania służby przygotowawczej.

Ochotnicy w pierwszym dniu swojego pobytu m.in. stawili się na biurze przepustek, potwierdzili swoje dane osobowe, odbyli rozmowę z oficerem wychowawczym i psychologiem, otrzymali mundury i indywidualne wyposażenie wojskowe.

Zapewniony mieli także pierwszy żołnierski posiłek, podstawowe badania lekarskie i strzyżenie włosów. Ostatecznie zostali skoszarowani w Ośrodku Szkolenia Podstawowego. Przyjęcie wykonała specjalnie powołana do tego celu komisja, a odbyło się ono w obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Ochotnicy w tym dniu stali się żołnierzami, otrzymali tytuł elewa i rozpoczęli odbywanie służby przygotowawczej na potrzeby korpusu osobowego szeregowych. Przed nimi niełatwe szkolenie, w czasie którego poznają podstawy żołnierskiej służby.

Powodem zgłoszenia się na ochotnika do wojska dla wielu z nich była chęć zastania żołnierzem zawodowym, własnego rozwoju czy też tradycje rodzinne. Przed nimi w niedługim czasie wręczenie broni, a za prawie miesiąc złożą przysięgę wojskową na sztandar zegrzyńskiego ośrodka szkolenia. 

 

>>WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII<<

 

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych