BIP
Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
SYMBOLIKA

 

ODZNAKA PAMIĄTKOWA

 

    Odznaka pamiątkowa Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki wykonana jest w kształcie krzyża maltańskiego. Na górnym ramieniu krzyża umieszczone jest godło wojskowe. Pod godłem znajduj się wstęga koloru złotego zakończona błyskawicami skierowanymi w dół.

     Na wstędze umieszczony jest napis CSŁiI. Wstęga okala proporzec znajdujący się na dolnym ramieniu krzyża. Kolory proporca – czarny i chabrowy symbolizują barwy wojsk łączności i informatyki. Ramiona krzyża pokryte są emalią o barwach narodowych biało – czerwonych.

     Odznaka zaprojektowana w formie przestrzennej jest dwuwarstwowa i mieści się w kwadracie o wymiarze 40 mm.

 

PROPORCZYK

 

    Proporczyk posiada kształt równoległoboku z wcięciem do skrzyżowania przekątnych wymiarach: 1,5 cm x 4,5 cm (wysokość x podstawa). Na proporczyku w kolorze srebrnym umieszczono symbol łączności w kształcie błyskawicy, której górna część przechodzi w literę „i”, symbolizującą informatykę.

     Czarne i chabrowe barwy proporczyka na tle, których umieszczono srebrny „znak” staje się łatwo rozpoznawalnym elementem przynależności do wojsk łączności i informatyki.

 

 

 

 

OZNAKA ROZPOZNAWCZA

 

    Minister Obrony Narodowej decyzją nr 208/MON z 24 kwietnia 2008 r. zatwierdził wzór oznaki rozpoznawczej CSŁiI w Zegrzu.

 

    Oznaka rozpoznawcza w kształcie koła o średnicy 7 cm. Na środku tarczy w kolorze srebrnym umieszczono symbol łączności w kształcie błyskawicy, której górna część przechodzi w literę „i”, symbolizującą informatykę. Pod symbolem w kolorze srebrnym, umieszczono skróconą nazwę Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki - „CSŁiI”. Tło tarczy wypełnione jest kolorem chabrowym, zaś obrzeże jest koloru czarnego. Kolor czarny i chabrowy symbolizują wojska łączności i informatyki. Oznaka rozpoznawcza noszona jest na lewym rękawie munduru.

 

 

oznaka rozpoznawcza na mundur wyjściowy

 

 

 

 

oznaka rozpoznawcza na mundur polowy

 

 

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych